Ballina Kronika Bastisje në Dobërdoll të Gostivarit

Bastisje në Dobërdoll të Gostivarit

Me 08.02.2019 rreth orës 21.45 nga ana e zyrtarëve policor është kryer kontroll në një lokal në fshatin Dobridoll, Gostivar në pronësi të V.Xh.(57) ku janë gjetur mjete për organizimin e lojërave të fatit “Keno” për të cilën pronari nuk ka pasur dokumente, gjegjësisht ka organizuar lojëra të fatit pa licencë, transmeton Almakos.

Mjetet e gjetur janë fotodokumentuar dhe konfiskuar për procedurë të mëtutjeshme. Pas zbardhjes dhe dokumentimit të tërësishëm të rastit do të ngritet padi adekuate penale.

Artikulli paraprakVrapçishti, Gallata, Zubovci dhe Toplica kanë mbetur pa ujë të pijshëm
Artikulli tjetërPlas “Bomba”/ Nexhbedin Karemani punëson djalin dhe nusen në spitalin e Tetovës (DOKUMENT)