Ballina Kronika Aksident i rëndë në Shkup /Makina rrëzon shtyllën (VIDEO+FOTO)

Aksident i rëndë në Shkup /Makina rrëzon shtyllën (VIDEO+FOTO)

Aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në kryqëzimin e rrugëve Franklin Ruzvelt dhe Teodosij Golloganov në qendër të Shkupit, në të cilin ka edhe të plagosur.

Një makinë e tipit Pasat, me targa të Shkupit u  p ë r p l a s  në dy makina të tjera dhe rrëzoi një shtyllë.

Nuk ka shumë detaje për aksidentin, ndërsa pritet që MPB të dalë me më shumë informacione. Sipas dëshmitarëve të aksidentit, Pasati i zi kaloi në të kuqe kryqëzimin dhe p ë r p l a s i  makinat e tjera. Jozyrtarisht mësohet se ka dy të plagosur./tn