Ballina Sport Krizë goli dhe “krisje” të marrëdhënies me Simeone-n, Suarez kalon në MLS...

Krizë goli dhe “krisje” të marrëdhënies me Simeone-n, Suarez kalon në MLS në fundin e sezonit

Sipas TodoFichajes, Luis Suarez do të largohet nga Atletico Madridi në fund të sezonit. Performanca e tij më e ulët këtë sezon, së bashku me marrëdhënien e keqe që ekziston aktualisht me Diego Pablo Simeone, e bën vazhdimësinë e tij në Ëanda të paqëndrueshme dhe do t’i japë fund eksperiencës së tij në kryeqytetin spanjoll.

Me një kontratë në fuqi deri në qershor, futbollisti do të dalë falas dhe zbarkimi i tij në MLS tashmë do të ishte miratuar . Në orët e fundit është përfolur për një ofertë të mundshme nga Corinthians por agjenti i lojtarit nuk ka hyrë për ta vlerësuar atë.

Uruguaiani ka vendosur të shkojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, konkretisht Inter Miami. Klubi i kryesuar nga David Beckham prej kohësh e kishte në sy sulmuesin dhe tani do të ishin kushtet që ai t’i bashkohej projektit të ri.

Ideja është që Suarez do të avancojë një sezon në uljen e Messit dhe synimi i të dy lojtarëve është që të përfundojnë karrierën së bashku në kryeqytetin e Floridës .

Negociatat mes uruguaianit dhe Inter Miami janë mbyllur, por nuk do të zyrtarizohen deri në fund të sezonit. /abcnews.al

Artikulli paraprakMali i Zi, rritje e rasteve me koronavirus
Artikulli tjetërEvropë, gazi rus kthehet mbrapsht për të gjashtën ditë me radhë