Ballina Bota Stuhia mbi Majorka e tund avionin si lavjerrës, terror te pasagjerët (VIDEO)

Stuhia mbi Majorka e tund avionin si lavjerrës, terror te pasagjerët (VIDEO)

Një stuhi brutale ka shkaktuar kaos në Majorka. Fundjavën e kaluar, ishulli Balearik është përballur me një alarm portokalli për shkak të stuhive të forta të erës dhe shirave të rrëmbyeshëm brenda, duke rezultuar në dëme të shumta.

Përveç shkatërrimit të tarracave të disa hoteleve, apo rënies së pemëve dhe degëve, stuhia ka lënë pas edhe një skenë të frikshme gjatë një fluturimi Alicante-Palma, e cila ka shkaktuar kaos mes pasagjerëve të saj. Kapiteni Scarlet nga emisioni Pirates Adventure në Magaluf, Estela Orts, ka qenë përgjegjës për ndarjen e disa prej imazheve më të tmerrshme me ndjekësit e saj në profilin e saj në Instagram.

Në InstaStory, Orts tregon brendësinë e avionit, teksa është goditur nga stuhia e fortë. Në video mund të shihni se si pasagjerët kapin panik, duke bërtitur sa herë që avioni destabilizohet dhe tundet si një djep apo lavjerrës.

@tn.lajmelokale
@tetovanews