Ballina Bota Izrael: Hezbollah ka vendosur të bashkohet me luftimet, do të paguajë një...

Izrael: Hezbollah ka vendosur të bashkohet me luftimet, do të paguajë një çmim shumë të lartë

“Hezbollahu ka vendosur të marrë pjesë në luftime dhe për këtë do të paguajë një çmim shumë të lartë.” Kështu tha ministri izraelit i Mbrojtjes, Yoav Gallant.

Ministri izraelit i Mbrojtjes ishte në një takim me trupat ushtarake në bazën e divizionit territorial 91, në kampin Biranit në kufirin me Libanin.

“Unë supozoj se sfidat do të bëhen më të mëdha [se tani] dhe këtë duhet ta kemi parasysh, për të qenë gati si sustë për çdo situatë”, shton ai.

Më shumë se 13 anëtarë të Hezbollahut janë vrarë në sulmet hakmarrëse izraelite në Libanin jugor në dy javët e fundit.