Ballina Sport VIDEO/ Qeleshet në kokë dhe kënga me tifozët, shikoni festën e lojtarëve...

VIDEO/ Qeleshet në kokë dhe kënga me tifozët, shikoni festën e lojtarëve të Shqipërisë pas triumfit me Çekinë

Shqipëria ka arritur një fitore të rëndësishme përballë Republikës Çeke me rezultatin 3-0 në “Air Albania”, që i afron akoma dhe më shumë kuqezinjtë me Europianin “Gjermani 2024”.

Pas përfundimit të sfidës nuk kishte si të mungonte festa e lojtarëve kuqezi së bashku me tifozët shqiptarë të ulur në shkallët e stadiumit.

Me qeleshe në kokë dhe me këngën “Mora fjalë”, lojtarët së bashku me tifozët dhuruan emocione të pafunda edhe pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FSHF (@fshforg)