Ballina Aktualitet Kultura Aktori tetovar po ndërton karrierën si aktor në Gjermani (VIDEO)

Aktori tetovar po ndërton karrierën si aktor në Gjermani (VIDEO)

Mërgimtarët në diasporë po vazhdojnë të korrin suksese, në shumë fusha. Njëri ndër ta është edhe Flamur Aliji me prejardhje nga fshati Tearcë i Tetovës.

Aliji tash e 15 vite jeton ne Gjermani, ku atje përfundoi studimet e aktrimit dhe po zhvillon karrierën si aktor. Ai për emisionin “Jeta” në KTV ka treguar si ka shkuar në Gjermani, dhe si filloi karrierën si aktor, përcjell albinfo.ch.

Së fundmi atë mund ta shihni në serialin e njohur gjerman që po vazhdon të shfaqet në kanalin RTL, “ Guten zeiten, schlechte zeiten”.

Aliji madje ka emituar edhe aktorin e njohur shqiptar, Qumilin, apo edhe këngëtarin Shpat Kasapi. Ai theksoi se ndihet shumë mirë në filmat komik.

@tn.lajmelokale
@tetovanews