Ballina Bota Deklarata e fortë e Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në Ballkan

Deklarata e fortë e Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në Ballkan

“Unë i njoh përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian dhe nuk dua rikthim të luftës në Ballkanin Perëndimor”.

Kanë qenë këto fjalët e presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në seancën plenare të BE-së, ku po zhvillohet debat me presidenti francez, Emmanuel Macron.

Ai e quan të rëndësishme integrimin e Ballkanit perëndimor në BE, teksa disa eurodeputetë kanë përshëndetur këtë deklaratë të tij, e cila është shpërndarë menjëherë në Twitter nga shumë persona./TCH/

Artikulli paraprakYakuza: Sekretet e mafias japoneze, dhe 3 rregullat e kodit të tyre “të nderit”
Artikulli tjetërFETAI: DO TË BËJMË GJITHÇKA QË TË DIHET E VËRTETA