Ballina Aktualitet Lajme Durrës, peshkaqeni bie në rrjetën e peshkatarëve

Durrës, peshkaqeni bie në rrjetën e peshkatarëve

Në rrjetën e peshkatarëve të Durrësit ka rënë një “peshk” i pazakontë.

Peshkatarët u habitën kur gjatë mbledhjes së rrjetës panë në të një peshkaqen të përmasave mesatare.

Peshkaqeni, i pazakontë për brigjet shqiptare është filmuar nga peshkatarët që e kapën atë dhe pamjet janë vërtet të pazakonta./am/

@tn.lajmelokale
@tetovanews