Ballina Bota Dy trena përplasen në Gjermani, ka të lënduar

Dy trena përplasen në Gjermani, ka të lënduar

Dy trena janë përplasur këtë të martë, në qytetin e Duisburgut në Gjermani, duke lënë rreth 30 persona të lënduar, duke përfshirë dy me lëndime serioze.

Një zyrtar i policisë ka deklaruar se trenat ishin përplasur me njëri-tjetrin kur po kalonin në një tunel.

Disa autobusë u vunë në përdorim nga autoritetet vendore, për të transportuar pasagjerët dhe për të shmangur bllokimin e trafikut.

Ende nuk dihet se çka e shkaktoi aksidentin./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews