Ballina Aktualitet Lajme “S’KA MBARU”, MESAZHI QË PARALAJMËRON REZISTENCË KUNDËR VENDIMIT PËR ALMIRIN

“S’KA MBARU”, MESAZHI QË PARALAJMËRON REZISTENCË KUNDËR VENDIMIT PËR ALMIRIN

Iniciativa Qytetare “Drejtësi për Almirin” ka paralajmëruar se do të ndërmarrë hapa për të kundërshtuar vendimin e djeshëm të Gjykatës Themelore në Kumanovë, raporton Televizioni SHENJA.

Në profilin e saj në rrjetet sociale është pubikuar një froto e Almirit, e shoqëruar me mbishkrimin: S’ka mbaru

Iniciativa qytetare “Drejtësi për Almirin” ka qenë organizarore e disa protesatave dhe aksioneve për në përkrahje të familjarëve të vogëlushit Almir Aliu.

Dje, Gjykata vendosi të dënojë me gjashtë vjet burg Boban Iliqin, ndërsa me dy vjet burg për familjarët e Almir Aliut. /SHENJA/

@tn.lajmelokale
@tetovanews