Ballina Bota Liderët e dy Koreve takohen sërish në kufi

Liderët e dy Koreve takohen sërish në kufi

Dy liderët koreanë, Kim Jong Un dhe Mun Jae-in janë takuar sërish në fshatin kufitar ku u takuan herën e parë.

Këtë herë ata kanë diskutuar rreth samitit mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut që u anulua nga presidenti amerikan Donald Trump.

Lajmi konfirmohet nga agjencia koreanojugore e lajmeve Jonhap./sn/

Artikulli paraprakLexojeni me kujdes: Këto janë ushqimet që duhet t’i hani gjatë muajt Ramazan
Artikulli tjetërReagon LSDM: VMRO-ja duhet të kërkojë falje!