Ballina Aktualitet Kosovë Certifikohen policët e specializuar kundër terrorizmit

Certifikohen policët e specializuar kundër terrorizmit

Disa pjesëtarë të Policisë së Kosovës do të certifikohen sot pas një trajnimi të mbajtur Karabinieri MSU dhe i financuar nga Bashkimi Evropian.

Trajnimi ka ndodhur përmes projektit “Mbështetje e mëtejshme Institucioneve të Kosovës, në luftën kundër Krimit të organizuar, Korrupsionit dhe Ekstremizmit të dhunshëm”.

Ceritifkimi i tyre do të bëhet në Bazën e MSU, në Fushë Kosovë, transmeton Klan Kosova.

Artikulli paraprakSa para shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre?
Artikulli tjetërBE-ja arrin marrëveshje për migrantët