Ballina Bota Kongresmeni amerikan mbështet Xhakën dhe Shaqirin

Kongresmeni amerikan mbështet Xhakën dhe Shaqirin

Pas vendimit të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, FIFA, që gjobiti futbollistët shqiptarë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka për festimin e tyre duke bërë simbolin e shqiponjës, ka pasur një sensibilizim të gjerë.

Një ndër mbështetësit të këtij gjesti ka qenë edhe kongresmeni amerikan, Eliot Engel. Engel, ka formuar shqiponjën me duar pas fitimit të mandatit në Kongres.

Artikulli paraprakDua Lipa triumfon, “New Rules” kënga më e shikuar në 2017-ën
Artikulli tjetërImplikimi i politikës në ngjarjen e Kumanovës, kërkohet hetim ndërkombëtar…