Ballina Sport Anglia i falet penalltive, kualifikim drithërues përballë Kolumbisë

Anglia i falet penalltive, kualifikim drithërues përballë Kolumbisë

Mes drithërimash Anglia kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

“Tre luanët” janë treguar më të saktë nga pika e bardhë e penalltisë duke eliminuar në këtë mënyrë Kolumbinë që rezistoi gjatë.Anglezët triumfuan me rezultat 4:3 në penallti, për të shijuar triumfin e madh.

Mateus Uribe dhe Carlos Bacca gabuan nga penaltia kurse për anglezët gaboi vetëm Jordan Henderson.

Pas këtij kualifikimi, Anglia do të luajë në çerekfinale përballë Suedisë.

Artikulli paraprakHaxhilerët tetovarë me biçikleta mbërrijnë në Stamboll
Artikulli tjetërPutin-Netanyahu njoftojnë takimin e radhës në Moskë