Ballina Sport LISTA/ FIFA shpall kandidaturat për trajnerin më të mirë, ja favoritët!

LISTA/ FIFA shpall kandidaturat për trajnerin më të mirë, ja favoritët!

11 trajnerë janë emëruar si kandidatë për çmimin e FIFA-s, trajneri më i mirë.

Fituesi i mëparshëm i këtij çmimi, Zinedine Zidane, është kandiduar përsëri pasi fitoi titullin e Ligës së Kampionëve.Bashkëkombësi i tij, Didier Deschamps, është gjithashtu ndër favoritët pasi triumfoi me Francën në Kupën e Botës.

Në procesin e vendimmarrjes do të jenë të përfshirë fansat, gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e ekipeve.

Artikulli paraprakKur toka përpinë ndërtesën 4 katëshe (VIDEO)
Artikulli tjetërKjo foto e fundit e Johnny Depp ka tmerruar të gjithë