Ballina Sport Ronaldo kthehet në Madrid (VIDEO)

Ronaldo kthehet në Madrid (VIDEO)

Cristiano Ronaldo është kthyer në shtëpinë e tij në Madrid, ku është pritur nga tifozë të Real Madridit. Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ditë më parë edhe zyrtarisht u largua nga Real Madrid për të nënshkruar kontratë me Juventusin në Itali.

Ronaldo u largua pas nëntë viteve nga Santiago Bernabeu, për të provuar një sfidë të re. Ai mbrëmë është kthyer në shtëpinë e tij në Madrid, ku është pritur nga disa tifozë, të cilët e kanë pyetur se pse është larguar nga Reali.

Madje kishte një moment shumë qesharak, kur njëri i tha se nuk po besonte që po e shihte për herë të fundit.

Tifozi: Pse u largove? Faleminderit për gjithçka. Do të na mungosh. Nuk po më besohet se është hera e fundit që do të shohim.

Ronaldo: Hera e fundit? Jooo. Nuk do të vdes!

Ronaldo me Juventusin ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2022 dhe do të përfitojë nga 30 milionë euro në sezon. /Express/

Artikulli paraprakLigji për Mediat rikthehet sot në Komisionin kuvendor
Artikulli tjetërRritet vlera e dollarit amerikan kundrejt euros