Ballina Sport Sot finalja e madhe e Botërorit, Franca apo Kroacia?

Sot finalja e madhe e Botërorit, Franca apo Kroacia?

Finalja Francë-Kroaci është supersfida e vitit që zhvillohet sot prej 17:00.

Kjo do jetë ndeshja e jetës për 46 lojtarët e të dyja skuadrave(45 në fakt se Kroacia ka përjashtuar Nikola Kalinic) dhe stafet teknike.Asgjë nuk mund të krahasohet me atë kupë dhe me titullin kampion bote që sado vite të kalojnë do të mbetet i skalitur në shpirt dhe në kujtesën e të gjithëve, madje edhe pas shumë dekadash t’i do të quhesh kampion bote…

Kush do ta fitojë? Do ta mësojmë sot.

Artikulli paraprakAustria mbyll kufijtë, Gjermania ashpërsohet, emigrantët drejt jugut të Evropës
Artikulli tjetërNjihuni me vlerat e rralla të pjeshkës