Ballina Bota Tragjedia në Greqi/ Zhduket aktorja e njohur bashkë me bashkëshortin

Tragjedia në Greqi/ Zhduket aktorja e njohur bashkë me bashkëshortin

Mes personave që rezultojnë të zhdukur pas zjarreve të fuqishme që dogjën Atikën, është edhe aktorja e njohur greke Chryssa Spiliotis.

Media greke “Zougla” raporton se fotografia dhe emri i saj, dhe ai bashkëshortit Dimitris Tournabitis një atletet peshkimi, janë në regjistrin e të dhënave në internet ku të afërmit e personave të pagjetur mund të depozitojnë fotografi të njerëzve të tyre, gjurmët e të cilave janë humbur pas zjarrit shkatërrues.

Postimi i fundit në rrjetet sociale i aktores është i para dy ditëve.

Në vitin 1997, Spiliotis u shfaq në televizionin Mega, në serialin “Mbretëresha e Mbretëreshës”. Gjithashtu, ka luajtur në teatër. Ajo njihet edhe si autore librash.

Deri në këto momente raportohet se si pasojë e zjarreve masive kanë vdekur 76 persona, më shumë se 100 të zhdukur dhe 164 të tjerë kanë marrë plagë të shumta. /Panorama

Artikulli paraprakSkenë apokaliptike nga Tajvani, mijëra peshq hidhen në anijen e peshkimit (VIDEO)
Artikulli tjetërUra më e gjatë në botë do ndërtohet në Rusi, ja vendimi