Ballina Sport Kasami në formacionin e javës në Zvicër (VIDEO)

Kasami në formacionin e javës në Zvicër (VIDEO)

Mesfushori strugan Pajtim Kasami ka vazhduar shkëlqimin në kampionatin zviceran. Ai në fitoren e Sionit 2-0 ndaj Luzernit,pati një paraqitje të shkëlqyeshme dhe shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 79-të, ndërsa ishte asistues në golin e dytë në fund të ndeshjes. Falë kësaj paraqitje të mirë Kasami, siguroi një vend në ekipin e kësaj jave , ku kemi vetëm 1 shqiptar, për dallim nga java e kaluar kur dominuan shqiptarët.

https://youtu.be/pbH1TIkbvLU

Formacioni më i mirë i javës sipas Blick:

Fickentscher, Maxso, Camara, Lauper, Sulejmani, Karlen, Kasami, Fassnacht, Nuzzolo, Carlinhos, Khelifi.

Artikulli paraprakI AKUZUARI MLLADENOVSKI: 27 PRILLIN E ORGANIZUAN VMRO-JA DHE AGJENTËT E DSK-SË (VIDEO)
Artikulli tjetër“Kaçubeti” nuk e merr makinën e Thaçit (VIDEO)