Ballina Aktualitet Rajoni VIDEO/ Historia e mësueses nga Gramshi që i jep mësim veç një...

VIDEO/ Historia e mësueses nga Gramshi që i jep mësim veç një nxënësi

Flutura është mësuesja e vetme që jep mësim në fshatin Rashtan të Gramshit.

Ajo ecën 3 orë për të shkuar deri tek shkolla e fshatit dhe për t’i dhënë mësim një nxënësi të vetëm.

Më poshtë, gazetarja Elisa Gjerani përcjell historinë përmes një video ku arsimtarja flet mbi punën e saj.

Artikulli paraprakTrump i zgjat dorën gjigantëve të teknologjisë
Artikulli tjetërANALIZA: Veriu i Kosovës në vakum apo drejt paralelizmave institucional?