Ballina Kronika Ishte në stop-listën e policisë, tetovari tentoi të largohej nga Maqedonia

Ishte në stop-listën e policisë, tetovari tentoi të largohej nga Maqedonia

Më datë 5 janar 2019, në ora 17 e 45 minuta, në kalimin kufitar Tabanovce, në dalje nga Maqedonia, pas kontrollit të personit me inicialet K.B., 25 vjeç, nga Pallçishti i Poshtëm, u konstatua se ishte i evidentuar në stop-listën e policisë dhe se ishte person në kërkim, transmeton Tetova News.

K.B. u privua nga liria dhe për hapa të mëtutjeshëm iu dorëzua SPB-së së Kumanovës.

Artikulli paraprakPas zënkës në familje, 21-vjeçari nga Gostivari dajak edhe policit
Artikulli tjetërNesër protesta/ Firmoset marrëveshje e rëndësishme bashkëpunimi studentor Shqipëri-Kosovë