Ballina Bota Putin shkarkon nëntë gjeneralë rusë

Putin shkarkon nëntë gjeneralë rusë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, shkarkoi njëmbëdhjetë zyrtarë të lartë ushtarakë që mbanin poste qeveritare.

Dekreti i bërë publik të premten thotë se Putin i ka zëvendësuar nëntë gjeneralë dhe dy kolonelë, të cilët mbanin poste të nivelit të lartë në Komitetin Hetimor dhe në Ministrinë e Brendshme dhe atë të Emergjencës, shkruan Rel.

Zyrtarët e shkarkuar përfshijnë gjeneralin Sergei Solopov, shef i drejtorisë për parandalimin e korrupsionit në forcën policore të Moskës

Dekreti nuk jep asnjë aryse për shkarkimet.

Artikulli paraprakVideo/ Opinion 7 shkurt, fakte të reja për ngjarjen e Kavajës
Artikulli tjetërBiznesmeni shqiptar humbë 200 milionë euro nga falimentimi i një banke në Singapor