Ballina Sport Galatasaray rikthen interesimin për Shaqirin, nuk përjashtohet as rikthimi në Itali

Galatasaray rikthen interesimin për Shaqirin, nuk përjashtohet as rikthimi në Itali

Galatasaray e ka rikthyer interesimin për Xherdan Shaqirin. Gjiganti turk e kishte kërkuar mesfushorin kosovar edhe disa vite më parë, ndërsa tani synon ta shfrytëzojë pakënaqësinë e përfaqësuesit zviceran tek “Reds”, ku ka përfunduar në bankinë

Galatasaray e kishte kërkuar me ngulm disa vite më parë Xherdan Shaqirin, shkruan Gazeta Express.

Mirëpo, futbollisti kosovar kishte preferuar të transferohej në klube të tjera.

Megjithatë, gjiganti turk nuk është dorëzuar ende për transferimin e përfaqësuesit zviceran.

Shaqiri aktualisht është i pakënaqur me situatën e tij në Liverpool, ku ka përfunduar në bankinë qe një vit.

Prandaj, mesfushori kosovar mund të largohet nga “Anfield Road” gjatë afatit kalimtar të janarit.

Dhe, klubi nga Stambolli është i gatshëm ta bëjë një ofertë të kënaqshme për “Reds” që t’ia shesin futbollistin anësor.

Sipas mediave turke, kontaktet në mes të klubeve nuk kanë nisur ende, por ato mund të fillojnë në javët në vazhdim, pak para fillimit të afatit kalimtar të janarit.

Për Shaqirin po ashtu flitet se mund të rikthehet në futbollin italian, ku kishte luajtur për Interin.

Artikulli paraprak“Im bir u tremb shumë”, aktori i “Portokallisë” tregon si e qetësoi djalin pas tërmetit (VIDEO)
Artikulli tjetërQeveria mbyll faqen kritike Brryli Broadway