Ballina Bota Shifra rekord në SHBA, numri më i lartë që nga fillimi i...

Shifra rekord në SHBA, numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar një shifër rekord të infektuarish.

Sipas universitetit John Hopkins, gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 2 mijë e 658 raste të reja.

Kjo është shifra më e lartë që nga fillimi i pandemisë. Ndërkohë numri i viktimave nga Covid-19 mbetet sërish i lartë. Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 1 mijë 531 viktima nga Covid-19.

SHBA është mban vendin e parë në botë për numrin më të lartë të rasteve dhe viktimave./abcnews.al