Ballina Sport Bayern Munchen shpallet kampion bote për klube

Bayern Munchen shpallet kampion bote për klube

Bayern Munchen nuk ndalet. Ekipi gjerman fitoi sot Kupën e Botës për Klube, pasi mundi në finale me rezultatin e ngushtë 1-0 meksikanët e Tigres.

Kampionëve në fuqi të Evropës u mjaftoi një gol i mbrojtësit francez Pavard për të ngritur kupën.

Ndërkohë, në finalen për vendin e tretë, Al Ahly arriti të mposhtë me 11-metërsha brazilianët e Palmeirasit.

Artikulli paraprakGjermania rivendos kontrollet kufitare me Çekinë dhe Tirolin
Artikulli tjetërTurqia raporton mbi 7.500 raste të reja me COVID-19