E hënë, 27 Shtator, 2021

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin Kemerköy në Milas të krahinës Muğla (VIDEO)

Must Read

Një zjarr i madh pyjor ka përfshirë përsëri një termocentral në Turqinë jugperëndimore, tha sonte një zyrtar lokal.

“Zjarri hyri në termocentralin,” shkroi kryetari i bashkisë së Milas, Muhamet Tokat në Twitter, raportoi Reuters.

Ai shtoi se punonjësit e termocentralit u evakuuan plotësisht.

Më herët, zjarri në këtë zonë u vu nën kontroll, por u ndez përsëri.

Autoritetet turke thanë se më shumë se 150 zjarre pyjorë shpërthyen në jugperëndim të vendit javën e kaluar për shkak të temperaturave të larta, lagështisë së ulët dhe erërave të forta.

Tetë persona humbën jetën dhe mijëra u evakuuan, përfshirë turistë.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img