E hënë, 20 Shtator, 2021

30 viktima (4 nga Gostivari, 2 nga Tetova) dhe 572 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Në 24 orët e fundit janë kryer 4,511 teste dhe janë regjistruar 572 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup – 287
• Kumanovë – 58
• Kavadar – 24

• Tetovë dhe Kërçovë – nga 21
• Veles – 19
• Gostivar – 15

• Prilep – 14
• Manastir, Koçanë dhe Radovishi – nga 11
• Strumica – 10

• Ohër dhe Strugë – nga 9
• Shtip dhe Shën Nikollë – nga 8
• Gjevgjeli – 7

• Negotinë, Berovë dhe Vallandovë – nga 4
• Resnjë dhe Probishtip – nga 3
• Vinicë dhe Kratovë – nga 2• Kriva Pallankë, Delçevë, Bogdanci, Brod, Demir Hisar, Pehçevë dhe Kamenicë – nga 1

U regjistruan 694 pacientë të shëruar nga:

• Shkup – 340
• Kumanovë – 63
• Strumicë – 49

• Gostivar – 45
• Tetovë – 44
• Dibër – 21

• Shtip – 19
• Radovish – 18
• Kavadar dhe Veles – 14

• Gjevgjeli dhe Kriva Pallankë – nga 11
• Negotinë – 9
• Dellçevë – 7

• Koçanë dhe Vinicë – nga 5
• Kratovë – 4

• Shën Nikollë dhe Vallandovë – nga 3
• Kërçovë dhe Berovë – nga 2
• Prilep, Strugë, Probishtip, Bogdanci dhe Kamenicë – nga 1

U raportuan 30 viktima: 10 persona të vdekur nga Shkupi (88v, 76v, 74v, 74v, 70v, 67v, 67v, 63v, 59v, 43v), 4 persona të vdekur nga Gostivari (77v, 71v, 57v dhe 51v), nga dy persona të vdekur në Kumanovë (82v dhe 78v), Tetovë (75v, 58v) dhe Kavadar (69v, 66v), nga një person i vdekur në Veles (77v), Strumicë (82v), Shtip (83v), Negotinë (98v), Shën Nikolë (66), Radovish (68), Berovë (69), Vinicë (77), Demir Kapi (25) dhe Pehçevë (78), transmeton Tetova News.

Nga 30 personat e raportuar, 27 ndërruan jetë në kushte spitalore dhe 3 persona në shtëpi.
Deri më tani janë kryer 1,229,600 teste të Covid-19 në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me kovid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 184,277, numri i pacientëve të shëruar është 165,077, numri i viktimave është 6,307, dhe numri i rasteve aktive është 12,893

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img