Ballina Kronika Tragjedi e paimagjinueshme në Gjermani

Tragjedi e paimagjinueshme në Gjermani

Detaje nga një tragjedi e paimagjinueshme e ndodhur javën e kaluar në Gjermani, është bërë publike sot nga një prokuror gjerman. Në veçanti, tha ai, një burrë vrau gruan e tij dhe më pas tre fëmijët e tij të mitur përpara se t’i jepte fund jetës së tij sepse kishte falsifikuar një certifikatë vaksinimi dhe kur u zbulua falsifikimi, ai kishte frikë se do të arrestohej dhe hiqej kujdesi për fëmijët!

Policia gjeti të shtunën të vdekurin dhe gruan e tij (të dy rreth 40 vjeç), së bashku me tre fëmijët e tyre, katër, tetë dhe 10 vjeç, të vdekur në një shtëpi në Koenigs Wusterhausen, në jug të Berlinit.

Në një shënim lamtumire të gjetur nga policia, burri tha se kishte falsifikuar një certifikatë vaksinimi për gruan e tij. Punëdhënësi i saj, megjithatë, zbuloi falsifikimin dhe çifti kishte frikë se do të arrestoheshin dhe do të humbnin kujdestarinë e fëmijëve të tyre, i tha Reuters prokurori gjerman që hetoi rastin.

Policia u thirr në shtëpi pasi lajmëroi fqinjët, të cilët kishin parë trupat e pajetë të prindërve dhe fëmijëve të tyre.

Kjo histori e tmerrshme lindi pasi Gjermania shtrëngoi kufizimet e trafikut në përpjekje për të frenuar valën e katërt të pandemisë së koronavirusit.

Bonus video:

Artikulli paraprak33-vjeçari nga Maqedonia ndalohet në kufirin Kosovë – Shqipëri, i kapet pajisja e Bitcoin dhe i sekuestrohen 39 mijë euro
Artikulli tjetërRefuzuan të vaksinohen, tre deputetë letonezë pezullohen nga parlamenti