Ballina Argëtim Showbiz Humbi jetën nga Covid-19, familjarët e këngëtarit të famshëm: Do të kishte...

Humbi jetën nga Covid-19, familjarët e këngëtarit të famshëm: Do të kishte mbijetuar nëse…

Familja e yllit të Il Divo, Carlos Marin, kërkon të shikojë trajtimin që mori në spitalin në Mbretërinë e Bashkuar, ku vdiq pasi u infektua me koronavirus. 53-vjeçari humbi jetën pas një lufte dy javore teksa ndodhej i shtruar në Spitalin Mbretëror të Mançesterit.

Motra e tij konfirmoi se varianti Delta i ishte prekur mushkëritë e tij duke e lënë në kujdes intensiv. “Kam folur me nënën e tij ditën kur vdiq dhe ajo po thoshte se ishte e bindur që po të kishte qenë në Spanjë, do të kishte mbijetuar.“, tha avokati i tij, Alberto Martin.

Familja e yllit të Il Divo, Carlos Marin (në foto), do të shikojë trajtimin që ai mori para vdekjes së tij të dielën

“Është diçka që duhet ta analizojmë kur të shohim të gjitha dokumentet mjekësore sepse mendojmë se kishte kohë për të kontrolluar situatën e tij dhe për të përmirësuar gjërat, në mënyrë që të shpëtonte, që ishte gjëja më e rëndësishme”, shtoi ai.

Fansat do të jenë në gjendje t’i bëjnë homazhe baritonit, i cili ishte një nga katër këngëtarët e trajnuar në mënyrë klasike që ishte pjesë e grupit të kryqëzimit të krijuar nga Simon Cowell, Il Divo. Ai do të prehet të martën pas një zgjimi publik në Madrid nesër pasdite (Marin në foto në 2019)

Duke ndarë lajmin për vdekjen e tij tragjike, shokët e grupit të Carlos (së dyti nga e majta) i Il Divo thanë të dielën e kaluar pasi u zbulua se spanjolli ishte pranuar në kujdesin intensiv dhe ishte intubuar. Foto, nga e majta në të djathtë, David Miller, Carlos Marin, Urs Buhler dhe Sebastien Izambard në 2019

/Abcnews.al

Artikulli paraprakNga erdhën rastet e para me variantin Omicron në Kosovë
Artikulli tjetërU pa për herë të fundit duke peshkuar në Drin, zhduket 50-vjeçari në Dibër