Ballina Kronika Itali/ Policia patrullim për masat kundër koronavirusit, arrestojnë 42-vjeçarin shqiptar pasi i...

Itali/ Policia patrullim për masat kundër koronavirusit, arrestojnë 42-vjeçarin shqiptar pasi i gjejnë 1 kg kokainë! Lëndën narkotike e kishte fshehur në…

Një 42-vjeçar shqiptar është arrestuar mbrëmjen e djeshme në zonën e Umbrias në Itali pasi iu gjet një kilogram kokainë.

Sipas mediave italiane, policia po kryente kontrollet e zakonshme për personat që thyejnë orën policore kunër koronavirusit.

Ata piketuan shqiptarin teksa lëvizte në afërsi të qendrës së qytetit. Efektivët e ndaluan të riun, dhe duke u nisur nga sjellja e tij, vendosën të bëjnë një kontroll fizik.

Gjatë kontrollit, në çantën e shpinës i gjetën një pako me 1 kg kokainë. Lënda narkotike kapte vlerën e afro 100 mijë eurove.

42-vjeçari shqiptar u arrestua dhe u dërgua në burgun e Capanne në zonën e Peruxhias.

Artikulli paraprak“Kam djegie në të gjithë trupin, rrobat si duroj dot“/ Gjykata dënon me 10 vite burg 47-vjeçarin shqiptar që i vuri flakën bashkëshortes! Ja deklarata e të shoqes në gjykatë
Artikulli tjetërShpërthim në Ravanusa të Italisë, shembet një pallat dhe dëmtohet një lagje e tërë: një grua u nxorr e gjallë nga rrënojat. Janë 11 të zhdukur, mes tyre 3 fëmijë (VIDEO+FOTO)