Ballina Bota Humbi gruan, 3 fëmijët, nënën dhe vjehrrën, kërkon vajzën e tij 13-vjeçare...

Humbi gruan, 3 fëmijët, nënën dhe vjehrrën, kërkon vajzën e tij 13-vjeçare İrem Karaca, e zhdukur nga tërmeti: Personi në imazhin e pasqyruar në kamerën e sigurisë pas tërmetit në İslahiye ka shumë gjasa të jetë vajza ime!

Humbi gjithë familjen, kërkon vajzën e tij 13-vjeçare İrem Karaca, e zhdukur nga tërmeti.Fatih Karaca kërkoi vajzën e tij nën rrënoja, në morgje dhe spitale, por nuk gjeti dot gjurmë.

Fatih Karaca, i cili mbijetoi sepse atë natë ishte në punë në turnin e natës, humbi gruan dhe 3 fëmijët e tij nga tërmeti. Babai Karaca tani është në kërkim të vajzës së tij 13-vjeçare İrem, e cila nuk u gjet në rrënojat. E vetmja shpresë e babait Karaca, vajza e të cilit nuk u gjet në morgje dhe spitale, është që vajza e tij të jetë gjallë.

Fatih Karaca, i cili i mbijetoi fatkeqësisë sepse ishte në punë gjatë tërmetit në İslahiye të Gaziantepit, humbi nga tërmeti gruan, 3 fëmijët, nënën dhe vjehrrën. Tani ai është në kërkim të vajzës së tij të zhdukur 13-vjeçare.

Nga familja Karaca, shtëpitë e të cilëve u shkatërruan nga tërmeti me epiqendër në Kahramanmaraş, mbeti gjallë vetëm një, Fatih Karaca.

Babai Karaca, i cili u shpëtoi rrënojave, sepse punonte natën atë ditë, thotë se trupat e të gjithë familjes së tij u gjetën nën rrënoja me duart e tij, por vajzën e tij 13-vjeçare İrem nuk mundi ta gjente.

Fatih Karaca kërkoi vajzën e tij nën rrënoja, në morgje dhe spitale, por nuk gjeti dot gjurmë.

Baba Karaca deklaroi: “Nuk mund të qaj për nënën, zonjën, vajzën apo djalin tim. Të paktën kam vajzën time. Gjithmonë e kam ruajtur qëndrueshmërinë time, por nëse ndodhet diku, do të jetë burimi im i jetës. Te gjithe kane humbur jeten njeheresh, nga ajo shtepi kam ngelur vetem une..” Dua qe vajza ime te gjendet, e vdekur ose e gjalle”, tha ai mes fjalëve për dhimbjen që përjetoi.

Baba Karaca thekson gjithashtu se personi në imazhin e pasqyruar në kamerën e sigurisë pas tërmetit në İslahiye ka shumë gjasa të jetë vajza e tij.

Fatih Karaca kërkon të gjejë sa më shpejt gjurmën e vajzës së tij./NTV/tetova.com

@tn.lajmelokale
@tetovanews