Ballina Bota VIDEO/Flakët kaplojnë autobusin me pelegrinë në Arabinë Saudite, 20 të vdekur

VIDEO/Flakët kaplojnë autobusin me pelegrinë në Arabinë Saudite, 20 të vdekur

Një autobus që transportonte pelegrinët në Mekë, Arabinë Saudite, mori flakë pas një përplasjeje në një urë të hënën, duke vrarë 20 persona dhe plagosur 29 të tjerë. Në fillim autobusi u përplas me një urë, u përmbys dhe më pas shpërtheu në flakë.

Shumica e të plagosurve kanë pësuar djegie të shumta si pasojë e zjarrit. “Në bazë të informacioneve fillestare, numri i të vdekurve në aksident ka arritur në 20, ndërsa numri i përgjithshëm i të plagosurve është rreth 30”, raportoi televizioni Saudi Al-Ikhbariya./abcnews.al

@tn.lajmelokale
@tetovanews