Ballina Sport I mori gruan, si u hakmor De Bruyne ndaj Courtois duke i...

I mori gruan, si u hakmor De Bruyne ndaj Courtois duke i shënuar në Champions

Kevin de Bruyne realizoi golin e barazimit në ndeshjen ndaj Real Madridit me një gjuajtje të shkëlqyer nga distanca dhe interneti filloi menjëherë të bënte shaka se në këtë mënyrë ai u hakmor ndaj Thibault Courtois.

“Kjo është për ju që keni vjedhur të dashurën time.”

Dhe për vetë Kevinin, ndoshta, ky gol ishte shumë i rëndësishëm. Është në portën e Courtois.

Ju ndoshta e dini këtë histori: në vitin 2014, e dashura e De Bruyne e quajtur Caroline pati një lidhje me Thibaut Courtois dhe më vonë tha që ishte shumë më mirë  me portierin. “Ai më bëri të ndihem më shumë në një natë sesa Kevin në disa vjet”.

Që atëherë, marrëdhëniet mes dy yjeve të kombëtares belge kanë mbetur të ftohta. /G.D abcnews.al/

@tn.lajmelokale
@tetovanews