Ballina Sport Boksieri shqiptar fiton titullin kampion, Mike Tyson e përshëndet me shqiponjën (VIDEO)

Boksieri shqiptar fiton titullin kampion, Mike Tyson e përshëndet me shqiponjën (VIDEO)

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”.

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson. Në momentin e festimit të titullit nga Ermali, Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e shqiponjës me duar. p.c. / dita

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

@tn.lajmelokale Boksieri shqiptar fiton titullin kampion, Mike Tyson e përshëndet me shqiponjën Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar #WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”. I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson. Në momentin e festimit të titullit nga Ermali, #Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e shqiponjës me duar. #ErmalHadribeaj #MikeTyson #CarlosMolina ♬ original sound – Tetova News – Lajme Lokale