Ballina Bota Dëgjohen të shtëna, njerëzit bien përtokë – pamje të sulmit nga i...

Dëgjohen të shtëna, njerëzit bien përtokë – pamje të sulmit nga i cili mbetën dy të vdekur dhe disa të plagosur në Stamboll

Në rrjetet sociale janë publikuar pamje që thuhet se tregojnë sulmin dhe të shtënat me armë në Stamboll të Turqisë.

Siç edhe shihet në pamje, në një moment, një person bie në tokë, i ndjekur nga një tjetër, përcjell Telegrafi.

Veç kësaj, pamjet dramatike tregojnë njerëz që përpiqen të mbrohen dhe duke “u përkulur” në tokë ndërsa dëgjoheshin të shtënat.

Pamjet vijnë pasi dy persona u qëlluan për vdekje teksa po përpiqeshin të sulmonin gjykatën e Caglayan në Stamboll, tha ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya.

Një burrë dhe një grua u vranë gjatë një “përpjekjeje për të sulmuar” një pikë kontrolli të sigurisë në gjykatën e Caglayan të martën vonë në mëngjes, postoi Yerlikaya në mediat sociale.

@tn.lajmelokale
@tetovanews