Ballina Bota E pret me përqafime sekretaren në vend të Melonit: Gafa e kryeministrit...

E pret me përqafime sekretaren në vend të Melonit: Gafa e kryeministrit libanez në aeroport (VIDEO)

Nuk ishte Giorgia Meloni por asistentja e saj Patrizia Scurti, gruaja të cilën kryeministri libanez Najib Mikati e priti ngrohtësisht në aeroportin e Bejrutit.

Kryeministri po priste që të vinte homologia e tij italiane për një vizitë, e cila përfshinte edhe një darkë shumë të ngushtë për të diskutuar situatën delikate të Lindjes së Mesme. Mikati u shfaq në këmbët e avionit shtetëror që solli Melonin nga Roma, por e para që zbriti ishte Patrizia Scurti, besnike e Melonit dhe bashkëpunëtorja historike e liderit të FDI.

Gjithashtu bionde, ajo u ngatërrua me kryeministren dhe u mirëprit nga Mikati dhe stafi i tij me ceremoninë zyrtare.

@tn.lajmelokale
@tetovanews