Ballina Bota Tërmeti i fortë godet Malin e Zi, magnituda dhe epiqendra

Tërmeti i fortë godet Malin e Zi, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra.

Lëkundjet e tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët, por fatmirësisht deri tani nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews