E martë, 3 Gusht, 2021

Shqipëri

Kullat pa vrojtues:13 të mbytur në plazhe në 2 muaj, mes tyre edhe 4 fëmijë (VIDEO)

Të paktën 13 persona janë mbytur në plazhe gjatë qershorit dhe korrikut. Mes tyre 4 fëmijë, 3 prej të cilëve janë mbytur në lumenjtë e vendit, ku nuk ka asnjë siguri. Ndërsa pjesa më e madhe e viktimave janë...

Tërmeti i shkatërroi banesën, 76-vjeçarja kalon verën e dytë në kasollen e gomarit (VIDEO)

Nga Ahmet Zani Kjo e moshuar nga fshati Mazhe e vogël e Krujës po kalon verën e dytë në kasollen e gomarit. Fatushe Masha ende s’ka informacion nëse do të ndërtohet apo jo një banesë për të pas dëmeve që...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihen në disa qytete, ja ku ishte epiqendra (VIDEO)

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në një pjesë të vendit. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, teksa epiqendra dyshohet se është në Adriatik, pranë Lezhës. Sipas të dhënave paraprake nga IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë...

Mali i Tomorrit ende nën pushtetin e flakëve, deri më tani janë djegur 23 hektarë pyje (VIDEO)

Dita e pestë e zjarrit në Malin e Tomorrit. Disa vatra zjarri janë drejt neutralizimit ndërsa të tjera janë duke u përhapur nga era. Në ndihmë për fikjen e zjarrit banorëve të fshatrave përreth Tomorri janë vënë dhe helikopterë. Burimet...

Lajm i mirë: Gjermania heq kufizimet për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ja nga cila datë mund të udhëtohet pa arsye

Duke filluar nga e diela, më 20 qershor, shtetasit nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia do të lejohen të hyjnë sërish në Gjermani pa qenë nevoja të justifikojnë shkakun e udhëtimit. Këtë e bën të ditur ministria gjermane...

Ilva Tare largohet nga ekrani pas 25 vitesh karrierë, nis një jetë të re me familjen në SHBA (VIDEO)

Gazetarja e njohur Ilva Tare ka vendosur të shkëputet nga ekrani i televizioneve shqiptare. Mbrëmjen e sotme, Tare i ka dhënë lamtumirën emisionit të saj ‘Ilva Now”, teksa nga studioja e Euronews Albania ka njoftuar largimin nga ekrani. Vetë gazetarja...

Demokratët votojnë sot kreun e ri të partisë

Demokratët në të gjithë vendin u janë drejtuar sot qendrave të votimit për të zgjedhur kreun e ri të partisë. Qendrat janë hapur në orën 08.00 dhe procesi i votimit do të përfundojë në orën 19.00. Në këto zgjedhje brenda...

Bileta drejt Stambollit 12€, Rama: Çfarë bëj e them, e çfarë them e bëj. Bujrum në Kukës!

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale i është përgjigjur kundërshtarëve të cilët e kanë akuzuar se përdori aeroportin e Kukësit vetëm për fushatë. Kreu i qeverisë ripërsërit shprehjen e zakonshme të tij që ‘çfarë bëj e...

Nesër mbahet Samiti i liderëve të Ballkanit në Tiranë, Rama konferencë me Varhelyi, ja axhenda e plotë

Ditën e nesërme, në Tiranë do të mbahet Samiti i Liderve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të ketë për qëllim të diskutojë mbi vijimin e integrimit të rajonit, duke u bërë një analizë për infrastrukturën ndërlidhëse në Ballkanin Perëndimor, për...

Asnjë humbje jete në 24-orët e fundit në Shqipëri, rritet lehtë kurba e infektimeve

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,821 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 6 raste në Tiranë, 4 raste në Shkodër,...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img