Ballina Aktualitet 111-vjetori i Pavarësisë ‘bashkon’ Ramën dhe Kurtin, zhvillohet ceremonia e ngritjes së...

111-vjetori i Pavarësisë ‘bashkon’ Ramën dhe Kurtin, zhvillohet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë (VIDEO)

Në 111-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, në qytetin e Vlorës është mbajtur ceremonia zyrtare e ngritjes së flamurit.

Në këtë ceremoni ishin të pranishëm Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama, kryeparlamentarja Lindita Nikolla si dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

“Ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të Pavarësisë”, shkruan Rama në Facebook.

@tn.lajmelokale
@tetovanews