Ballina Argëtim Jetë & Stil Jackpot, fiton 1 milion në ditëlindjen e 18-të

Jackpot, fiton 1 milion në ditëlindjen e 18-të

Një adoloeshente kanadaze ka fituar lotarinë kur bleu tiketën e parë gërvishësve të Lotarisë për ditëlindjen e 18-të të saj.

Charlie Lagard, nga Quebecu, bleu një biletë dhe një shishe shampanjë për të festuar ditëlindjen e saj të 18-të më 14 mars dhe fitoi jackpotin.

Ajo gërvishi biletën kur u kthye në shtëpi dhe e kuptoi se fitoi çmimin e madh në lotarinë “Gagnant a Vie”, transmeton Klan Kosova.

E reja kanadeze fitoi 1 milion dollarë, që përfshijnë taksën, ose një pagesë javore pa taksa.

Lagarde kërkoi këshilla financiare përpara se të vensote që t`i marrë nga 1,000 dollarë në javë për pjesën tjetër të jetës së saj, transmeton Klan Kosova.

@tn.lajmelokale
@tetovanews