Ballina Top Lajm LIVE dueli Anthony Joshua – Joseph Parker (VIDEO)

LIVE dueli Anthony Joshua – Joseph Parker (VIDEO)

Pas pak do të zhvillohet meçi i shumëpritur për numrin një të botës në kategorinë e rëndë në boks ndërmjet Anthony Joshuas e Joseph Parkerit.

Joshua e Parker do të ndeshen pas pak minutave në Cardiff, transmeton Koha.net.

Joshua, që posedon brezat në versionet WBA, IBF dhe IBO kërkon të shpallet kampion edhe në WBO, kurse Parkeri synon t’ia rrëmbejë britanikut tre titujt e tjerë.

KËTU mund ta ndiqni këtë meç drejtpërdrejtë.

Artikulli paraprakKukësi në shtetrrethim, policia blindon rrugët (VIDEO)
Artikulli tjetërMediat e huaja raportojnë për kërcënimin që Erdogan i bëri Haradinajt