Ballina Shëndeti Lulelakër e pjekur me hudhra. Vështirë ti rezistoni!

Lulelakër e pjekur me hudhra. Vështirë ti rezistoni!

Një variacon shumë interesant i përgatitjes së lulelakrës. Një pjatë e lehtë, e shëndetshme dhe mund ta keni gati në vetëm 15 minuta.

Ju bëftë mirë!

toggle menu
LAJMI I FUNDIT
Presidenti Meta takon Kryeministrin e Maltës, Joseph Muscat
Lulelakër e pjekur me hudhra. Vështirë ti rezistoni!
Lulelakër e pjekur me hudhra. Vështirë ti rezistoni!
09:24, 27/03/2018
Një variacon shumë interesant i përgatitjes së lulelakrës. Një pjatë e lehtë, e shëndetshme dhe mund ta keni gati në vetëm 15 minuta.

Ju bëftë mirë!

LEXO EDHE:
Çfarë është kriza e famshme e vitit të 7-të, përse meshkujt dhe femrat …
Përbërësit:

680 gr lulelakër
¼ gotë vaj
4 thelpinj hudhër
¼ gotë djathë parmixhan
2 lugë gjelle majdanoz
Kripë
Piper

Përgatitja:

Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 218 gradë Celcius.
Lyeni me pak vaj një tavë. Hidhni në të luleakrën e prerë në copa të vogla.
Shtoni vajin, hudhrat e copëtuara, pak kripë dhe piper të zi. Përziejini mirë dhe vendosini në furrë.
Lërini të piqen për 12-14 minuta.
Shërbejini menjëherë me pak djathë parmixhano dhe majdanoz të copëtuar./shije.al

@tn.lajmelokale
@tetovanews