Ballina Shëndeti Maska që po bën namin kudo: Tri aspirina dhe pak ujë!

Maska që po bën namin kudo: Tri aspirina dhe pak ujë!

3 aspirina dhe pak ujë, ja përdorimet e jashtëzakonshme të kësaj paste me dy përbërës:

1. Mbani lulet e freskëta . Tretja e dy apo tre aspirinave në vazon me ujë të luleve do të bëjë që këto të fundit të lulëzojnë më gjatë.

2. Trajton kallot. Për të trajtuar kallot e këmbëve ju mund të bëni një pastë me 6 aspirina të grimcuara, lëng limoni dhe pak ujë. Këtë masë vendoseni mbi kallo dhe fiksojeni me një letër celefoni për 15 minuta. WebMD këshillon që kjo pastë të vendoset vetëm mbi kallo, pasi lëkurën e shëndetshme mund ta dëmtojë.

3. Mbani nën kontroll zbokthin. Për të kontrolluar zbokthin, ju duhet të shtypni 2 aspirina dhe ta aplikoni këtë maskë në flokë të njomë për disa minuta. Shpëlarja me uthull molle, ose larja me sodë buke të tretur në ujë do t’ju ndihmojë gjithashtu me këtë problem.

4.Qetëson aknet . Aplikimi i pastës së krijuar nga një aspirinë e shtypur dhe pak ujë mund të ndihmojë në kurimin e puçrrave apo akneve./femra.net