Ballina Aktualitet Lajme Prononcohet Menduh Thaçi për bisedimet me Zaev

Prononcohet Menduh Thaçi për bisedimet me Zaev

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi tha se është herët që të flitet për bilancin e bisedimeve për hyrje në Qeveri. Ai nuk precizoi se cilat janë kërkesat e partisë së tij e as ofertën eventuale të kryeministri Zoran Zaev. Ai këtë e tha bëri sot të ditur për Alsat-M përmes një telefonate pas qëndrimit në heshtje për një kohë të gjatë. PDSH-ja në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë participon me dy deputet, Menduh Thaçin dhe Merale Feratin.

Është shumë herët që të flitet për bilancin e këtyre bisedimeve. Do të shohim se çfarë do të ndodhë ditëve në vijim” tha Menduh Thaçi, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare./am/

Artikulli paraprak​Zuckerberg duhet dëshmojë para Parlamentit Evropian
Artikulli tjetërPërse Erdogan vendosi të dërgoi Turqinë në zgjedhje të parakohshme?