Ballina Aktualitet Digjet billbordi i Arben Taravarit në Shkup, VLEN reagon (VIDEO)

Digjet billbordi i Arben Taravarit në Shkup, VLEN reagon (VIDEO)

Koalicioni opozitar shqiptar VLEN ka reaguar lidhur me aktin vandal të djegies së bilbordit të kandidatit për president, Arben Taravari.

Ja reagimi i plotë i përcjellur përmes një komunikate:

Problemeve si ky, po u vjen fundi

Koalicioni VLEN ngre zërin për djegien e një billboardi të kandidatit Arben Taravari, gjatë mesnatës, në Shkup. Fajtorët duhen dënuar prej ligjit, sepse ata do të dënohen rëndë edhe prej votës. Billboardi menjëherë do të zëvendësohet, mirëpo ata do të humbin.

Sot në orët e mesnatës u njoftuam se ishte vënë flakë te një billboard për kandidatin Arben Taravari në rrugën pranë Kopshtit Zoologjik, në Shkup. Ne do të dëshironim të besonim se është aksident, por billboardi në anën tjetër nuk ishte prekur aspak.

Dihet cila parti mban në radhët e saj rrugaçë dhe kriminelë, dihet se cila parti e përdor pushtetin për të pasuruar veten dhe për të frikësuar popullin. Koha e frikës ka mbaruar. Ata që djegin billboardet nga inati se po humbin zgjedhjet, duhet të dënohen edhe nga ligji e drejtësia, por edhe nga vëzhguesit ndërkombëtarë.

I bëjmë thirrje popullit të presë edhe pak javë, zgjedhjet po afrohen, dhunuesit po largohen!”, thuhet në reagim.

@tn.lajmelokale #ArbenTaravari #bilbord #Billboard #TaravariPresident ♬ original sound – TN – Lajme Lokale

VIDEO BONUS

@tn.lajmelokaleGjykata vendosi që ASH-ja është e Ziadin Selës / Krahu i Taravarit nuk pajtohet, thotë se vendimi u soll nën presion♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale Flet Nora Taravari, gruaja e Arben Taravarit KONVENTA PROMOVUESE E KANDIDATIT PËR PRESIDENT TË KOALICIONIT VLEN z. ARBEN TARAVARI #ArbenTaravari #NoraTaravari #BilallKasami #Izetmexhiti #afrimgashi #Vlen #Gostivar #Diber #Tetovë #Kërçovë #Shkup ♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale#ArbenTaravari KONVENTA PROMOVUESE E KANDIDATIT PËR PRESIDENT TË KOALICIONIT VLEN z. ARBEN TARAVARI #ArbenTaravari #NoraTaravari #BilallKasami #Izetmexhiti #afrimgashi #Vlen #Gostivar #Diber #Tetovë #Kërçovë #Shkup♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale Taravari: Lëvizja po vjen! S’dua të përmend as kundërshtarë politik më, betejën do ta bëjmë me sistemin e kalbur 22-vjeçar #arbentaravari #vlen #len #ash ♬ original sound – TN – Lajme
Lokale

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

@tn.lajmelokale Fjalimi i Arben Taravarit në Gostivar, 10 shkurt 2024 #arbentaravari #aleancapershqiptaret #ziadinsela #sela #taravari ♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale Arben Taravari: Kundërkandidat dua ta kem Ali Ahmetin, do të ishte interesant #ArbenTaravari #AliAhmeti ♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale Arben Taravari shpall kandidaturën për president të Maqedonisë së Veriut! #arbentaravari #bilallkasami #izetmexhiti #afrimgashi #bekimqoku #ash #len #besa ♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokaleTaravari zbulon lajmin e madh

♬ original sound – TN – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale

Na ndiqni në INSTAGRAM
Na ndiqni në YOUTUBE
Na ndiqni në Facebook

Faqet e tjera në rrjetet sociale:

Tetova News158K followers

Agjencia eMagic 64K followers

Tetova dje, sot dhe nesër24K followers

Kronika e zezë37K followers

Shkupi Press – 10K followers 

Diaspora Shqiptare14K followers

Flurudha12K followers 

Lajme Plus11K followers

Tetova Lajm – 7.8K followers 

Tetova News TIK TOK 186.7KFollowers

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews