Ballina Aktualitet Lajme Rama shtyn pagesën e tarifës, Basha: Po përpiqet të fitojë kohë

Rama shtyn pagesën e tarifës, Basha: Po përpiqet të fitojë kohë

Menjëherë pasi Rama tha se nuk do të rifillojë pagesa pa u gjetur një zgjidhje, Basha ka reaguar nga protesta në Vorë, ku tha se kreu i qeverisë thjesht po përpiqet të fitojë kohë.

“Po përpiqet të fitojë kohë, se është në presion, dhe pastaj t’i godasë nga prapa, jemi për të kërkuar lirimin e të gjithë të arrestuarve, jemi për ti dhënë fund një regjimi që ka rrënuar shtetin. Reagimet e Ramës përveçse janë të pabesueshme nuk zgjidhin thelbin e problemit, taksa të anulohet tërësisht, shqiptarët paguajnë 200 milionë euro në vit taksa për rrugët, të arrestuarit të lirohen nga i pari tek i fundit, dhe të marrë fund ky shtet që është në shërbim të oligarkëve”, deklaroi Basha./TCH/

@tn.lajmelokale
@tetovanews