Ballina Aktualitet Lajme Tom Doshit i ndalohet hyrja në SHBA, Ambasada amerikane publikon vendimin

Tom Doshit i ndalohet hyrja në SHBA, Ambasada amerikane publikon vendimin

Ambasada amerikanë në Tiranë ka publikuar sot vendimin e DASH-it që i ndalon hyrjen në SHBA, deputetit Tom Doshi dhe familjes së tij. Vendimi u bë i ditur dje, por sot u përcoll dhe nga amabasada e SHBA në Tiranë, duke shënuar kështu rastin e dytë të refuzimit të vizave amerikane për zyrtarë të lartëe në Shqipëri.

Rasti i parë qe ai i i ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Sipas DASH, Doshi është përfshirë në raste madhore korrupsionit.

Të tilla vendime firmosur nga Sekretari Amerikan i Shtetit mund t’i njoftohen privatisht ose publikisht, zyrtarëve./sn/

Artikulli paraprakDimitrov: Nuk do të konfrontohem me Daçiqin, jemi popuj me lidhje të ngushta
Artikulli tjetër“Monstra”, familjarët e të vrarëve kërkojnë të zbardhet rasti