Ballina Bota Dua që Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës, thotë Macroni

Dua që Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës, thotë Macroni

Presidenti francez Emanuel Macron dëshiron që Rusia të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës.

“Unë dua që Rusia të qëndrojë në Këshillin e Evropës, ” tha Macroni në forumin ekonomik ndërkombëtar në Shën Petersburg.

Macroni tha se është e nevojshme që Franca të mbajë dialog me të gjithë.

“Ne kemi rrënje të përbashkëta, ne duhet të punojmë në projekte të reja, si dhe në një model të ri ekonomik dhe social i cili do të ndihmojë në përmirësimin e standardit të jetës”, bëri të ditur Macroni.

Artikulli paraprakShqiptari në Zvicër blen tabelat e veturës si data e lindjes, i kushtojnë mbi 1 mijë franga
Artikulli tjetërPutin: Jemi të gatshëm për dialog me Trumpin