Ballina Bota Gjermania goditet nga tornado (VIDEO)

Gjermania goditet nga tornado (VIDEO)

Një uragan goditi shtetin gjerman të Nordrhein-Westfalisë të mërkurën. Katastrofa la gjurmë shkatërrimi, thanë autoritetet, përfshirë bllokimin e rrugëve dhe hekurudhave.

Tornadoja goditi disa fshatra dhe dëmtoi rreth 50 shtëpi. Të paktën dy vetë u plagosën, njëri prej të cilëve – zjarrfikës – i cili u godit nga vetëtimat. Tornadoja gjithashtu detyroi administratën lokale që të mbyllë përkohësisht një hekurudhë në kufirin gjermano-holandez, ndërkohë që shumë rrugë janë të bllokuara nga pemët e rëna.

Artikulli paraprakNjë miliard njerëz nuk kanë qasje në energji elektrike
Artikulli tjetërRikthim te gjuha e ashpër, Koreja e Veriut: Jugu i paaftë dhe i pakuptimtë!